כתבה ממאקו

אל תהיו פראיירים: טכנאי מקררים מסביר לנו למה לא תמיד צריך לקרוא לו

 

גם אתם קראתם לטכנאי בפעם האחרונה שהצטבר קרח במקפיא, או כשהמקרר הקפיא את המזון בתא הקירור? פגשנו טכנאי מקררים אמין (כן, יש דבר כזה), שהסביר לנו מתי אנחנו ממש לא צריכים לקרוא לו ומה אפשר לעשות בעצמנו

 

דורין רוטנשטרייך רובין | mako | פורסם 25/05/17 15:40 

 

לפחות פעם-פעמיים ביום נתקל טכנאי המקררים לירן ישי בפניות שלא מצריכות טכנאי, כאלה שאפשר לפתור בקלות בלי שום הכשרה. "היום התקשרה אליי לקוחה בפעם השנייה, למרות שכבר הסברתי לה שכל מה שהיא צריכה לעשות הוא לנתק את המקרר מהחשמל ולחבר מחדש", מספר ישי, שעובד תחת "קירור לירן", בעל ניסיון של 12 שנה בתחום.

 

הוא גם מנדב לנו כמה טיפים שיכולים בקלות לחסוך לכם מאות שקלים עבור ביקורים מיותרים של טכנאים:

 

1. את הקרח בפריזר אתם יכולים להעלים לבד:

"כמעט תמיד הבעיה נובעת מכך שאחת הדלתות נשכחה פתוחה או לא נסגרה עד הסוף. כך נכנסת לחות לפריזר ומקפיאה את המוצרים והדפנות. לפני שמזמינים טכנאי, כדאי לוודא שהמקרר אטום, ורק אם הבעיה חוזרת - להזמין טכנאי".

 

2. אם המוצרים בתא הקירור קפואים - אולי זה עניין של :

"התקלה הזו מתרחשת בעיקר בעונות מעבר, כתוצאה משינויים קיצוניים במזג האוויר. בדרך כלל, כל מה שצריך לעשות הוא לווסת את התרמוסטט למינימום, גם במקרר וגם במקפיא, ולהמתין 48 שעות".

 

3. נקו את המעבה במקרר - זה חשוב:

"צריך לנקות את המעבה פעם בשנה, שכן מעבה מלוכלך יכול לגרום לחימום דפנות המקרר ולצריכת חשמל מרובה. בהתאם, ניקוי המעבה מוריד את צריכת החשמל במקרר ואת מאמץ הפעולה שלו".

 

4. במקררים דיגיטליים - כוונו את הטמפרטורה:

"חשוב לכוון את הטמפרטורה - מדובר בתהליך פשוט ויעיל, שכל אחד יכול לבצע. בחודשי הקיץ, טמפרטורת המקרר צריכה להיות 4 מעלות, ואילו המקפיא - מינוס 18. בחודשי החורף, הטמפרטורה המומלצת במקרר היא 5 מעלות, ובמקפיא - מינוס 17".

 

5. כיצד תבדקו מקרר שאינו פועל?

"אם המקרר כלל אינו פועל, יש לנתק אותו מהחשמל, ולחבר את השקע למוצר אחר. אם המוצר האחר נדלק - יש צורך בהזמנת טכנאי. אחרת - הבעיה כמובן לא במקרר".

 

6. מה עושים כשיש רעש?

"אם המקרר משמיע רעש, כדאי להזיז אותו ולבדוק ששום דבר לא נוגע במאוורר שמקרר את המדחס. במקררים ישנים, שבהם יש קערת אידוי, יש לבדוק שהבורג שמחבר בין הקערה למדחס סגור".

 

7. מה עושים במקרה של נזילת מים מתקרת המקרר במקררים תורכיים?

"במקרים אלה, נזילת המים עלולה להיגרם ממצב שבו שוכחים לסגור את אחת הדלתות, כך שנכנסת לחות למקרר. לפני שמזמינים טכנאי, צריך 'להפשיר את המקרר', כלומר - לנתק אותו מהחשמל ולהשאיר את שתי הדלתות פתוחות ל-24 שעות, ואז להמתין 24 שעות נוספות. רק אם הבעיה נותרה יש להזמין טכנאי. למעשה, הבעיה הזו יכולה לחזור אחת לכמה חודשים, ופשוט צריך לחזור על התהליך הזה".

 

 

לכתבה המלאה במאקו לחצו כאן >

קירור לירן טכנאי מקררים